Dnes má svátek Svatopluk

Jarní inspirace

Jak už to bývá, každý rád doma vítá jaro. Ptáte se jak, no přeci jarní výzdobou. Nejoblíbenější jsou věnce, které každý vidí hned na dveřích, ale nenechte se zmást. Věnce nemusejí viset pouze tam, ale také doma na stěně, mohou být položené na krbové římse nebo doladit váš stůl spolu s vysazeným květináčem. Na tento druh dekorace se nejčastěji používá jarní, mladé proutí doplněné o různé další větvičky, peříčka, vajíčka, popřípadě trvanlivé květy, které i suché vypadají krásně.

 

Kromě věnců, jak jsem již výše zmiňovala, se mohou vysazovat nejrůznější květináče, košíky nebo truhlíky. Ty potom zdobí okenní parapety, zádveří, stoly, kuchyňské linky a další. Co do takového truhlíku či květináče? No přeci opět jaro. V tomto období naleznete ve všech květinkách přehršel cibulovin a jarních kytiček. Můžete sesazovat více druhu k sobě nebo nechat jednoduché jen zamechované cibulky. Podpořit se pak dají zapichanými větvičkami, fantazii se meze nekladou. Aby se pak doladila velikonoční atmosféra, opět stačí přidat vajíčko nebo peříčko.

Kdo má rád jednoduchost, tak i pro vás tu mám radu. Pokud si chcete ozdobit například jídelní stůl, tak obyčejné napučené větvičky do vázy jsou pro vás to pravé ořechové. Není nic hezčího než umět se radovat z maličkostí. Stačí dát do vázy například větvičky zlatého deště či jabloní, doplnit o kočičky, nebo jiné dekorativní větve a už se jen kochat tím, co vám kvete přímo před očima. Na Velikonoce pak můžete takové jednoduché aranžmá doplnit ošatkou s krásně nazdobenými vajíčky nebo sladkostmi a už jen čekat na koledníky.

 

Pokud jste náročnější a máte rádi zdobenější věci, pak jsou pro vás jak stvořené různě naaranžované dekorativní předměty. Jsou tím myšleni zajíčci, ovečky, slepičky a různí ptáčci. Vše ve variacích dřevěných, keramických nebo například šitých z látky. Taková aranžmá se dělají nejčastěji na tácy, podnosy nebo také do květináče. Krásné jsou zasazené do mechu, nebo do tzv. hnízdečka z proutí. Ani zde se fantazii meze nekladou. Někdo má rád taková aranžmá v přírodních barvách, další zase veselé v pestrých jarních tónech.