Dnes má svátek Jaromír

Levandulovo-pivoňkové věnce

Rosemary

17 srpna 2018

Žádné komentáře

Home News

Letní kolekce s vůní pivoněk

Letní kolekce s vůní pivoněk

Letní měsíce a luční květiny jdou ruku v ruce. Čerstvě nasbírané je můžeme zakomponovat do květinových aranžmá interiéru i svatebních prostor. Obklopte se pro vlastní potěšení přírodou doma či v kanceláři. Při své tvorbě používáme pivoňky a levandule, které provoní vaše prostory.

Toužíte po zklidnění a relaxaci? Přivoňte si k levanduli nebo květům pivoňky. Tyto dvě květiny mají harmonizační účinky, odbourávají stres, pomáhají k uklidnění ve vypjatých situacích, zmírňují vzrušení i podrážděnost a podporují zdravý, klidný spánek.

Voňavá levandulová kolekce

Využití věnců se dnes v žádném případě neomezuje pouze na zavěšení na dveře či nad krbovou římsu. Věnce ze sušených bylin mohou viset například v kuchyni, věnce z květin zase v ložnici a ze sušených rostlin prakticky v kterékoli místnosti bytu. Věnce adventní se samozřejmě kladou na plocho na stůl, aby se do nich daly připevnit svíčky. Zkrátka a dobře, věnce mají v současném interiéru opravdu pestré využití. V dávné minulosti šlo především o symbol, dnes však věnce bereme jednoznačně jako dekoraci.

Letní a podzimní ladění

V letních a podzimních věncích lze využít opravdu nepřeberné množství druhů materiálů. Klasicky se nabízejí listy, větvičky, šišky, bobule, peří, chvojí, snítky nejrůznějších rostlin, a jako přízdoba pak plody nejrůznějších stromů v podobě kaštanů, bukvic, žaludů, šišek, ale také květy ovocných stromů a keřů. Letní ladění napovídá, že nejčastěji budou věnce tvořeny v zářivých barvách červené, růžové, oranžové a také v jásavější žluté, která dá vyniknout některým detailům těchto dekorací.