Dnes má svátek Jaromír

Pokojové rostliny

Rosemary

16 srpna 2018

Žádné komentáře

Home News

Podzimní péče o pokojové rostliny

Podzimní péče o pokojové rostliny

Pro podzimní období je nejdůležitější rovnováha tepla, světla a zálivky. Každá rostlina ale vyžaduje něco jiného, podle podmínek v zemi svého původu. Každý pěstitel by měl reagovat na změnu stavu rostliny a přistupovat ke každé květině individuálně.

Rádi vám zodpovíme nejčastější otázky týkající se péče o pokojové rostliny. V létě nás květiny těší svými krásnými květy a my bychom se jim měli na podzim odměnit. Jasné odpovědi na otázky týkající se přesazování a hnojení pokojových rostlin najdete v tomto článku.

Důsledná prohlídka před zazimováním

Měli jste pokojové rostliny přes léto na balkoně nebo terase? Tak je nejvyšší čas je přesunout zpět do bytu. Než uklidíte letněné rostliny na jejich zimoviště, je dobré je zkontrolovat, zda netrpí nějakými chorobami nebo nejsou napadeny škůdci. Pokud ano, tak nejprve vyzkoušejte přírodní prostředky (např. na bázi přírodních olejů, kterou jsou biologicky odbouratelné a nehrozí nebezpečí otravy). Chemii volte až jako poslední možnost.

Zalévejte s rozumem

Oproti našim podmínkám je v domovině pokojových rostlin nejen víc tepla, ale i světla. A tomu je potřeba přizpůsobit i zálivku. Velkou chybou je přelévání rostlin v zimním období, kdy je jen minimum slunečního svitu. Rostlinám pak hrozí uhnití. Čím chladnější a tmavší místo, tím menší, čím tepleji a světleji, tím může být zálivka vyšší.